Знакомство,Встреча(коми сёрнинебӧг): различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
Шань Надя (обсуждение | вклад) (Новая страница: «{|border="1" cellpaddіng="4" cellspacіng="0" style="border:1px solіd #aaa; border-collapse:collapse" !Рочӧн !Комиӧн |- |Привет! Можно п…») |
Шань Надя (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
||
| Строка 6: | Строка 6: | ||
|Чолӧм!Позьӧ тэкӧд тӧдмасьны? | |Чолӧм!Позьӧ тэкӧд тӧдмасьны? | ||
|- | |- | ||
| | |Здравствуйте! Можно познакомиться с Вами? | ||
| | |Видза оланныд! Позьӧ Тіянкӧд тӧдмасьны? | ||
|- | |- | ||
|Здравствуйте! Разрешите представиться | |Здравствуйте! Разрешите представиться | ||
| Строка 48: | Строка 48: | ||
|Ме Москваысь/Сыктывкарысь | |Ме Москваысь/Сыктывкарысь | ||
|- | |- | ||
|Кто ты? | |||
|Кодi тэ? | |||
|- | |||
|Кто вы? | |||
|Кодi Ti? | |||
|- | |||
|Как твоё имя и отчество? | |||
|Кыдзи тэнад ним-вичыд? | |||
|- | |||
|Я хочу с ним (с ней) познакомиться | |||
|Me кöсъя сыкöд тöдмасьны | |||
|- | |||
|Мы уже знакомы | |||
|Ми тöдсаöсь нин | |||
|- | |||
|Мы не знакомы | |||
|Ми абу тöдсаöсь | |||
|- | |||
|Мы как будто уже виделись | |||
|Ми быттьö аддзысьлiм нин | |||
|- | |||
|Мы старые знакомые | |||
|Ми важ тöдсаяс | |||
|- | |||
|Мы хорошие друзья | |||
|Ми бур ёртъяс | |||
|- | |||
|Я рад (-а), что мы познакомились | |||
|Меным зэв долыд, мый ми тöдмасим | |||
|} | |||
Версия от 20:26, 7 декабря 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Привет! Можно познакомиться с тобой? | Чолӧм!Позьӧ тэкӧд тӧдмасьны? |
| Здравствуйте! Можно познакомиться с Вами? | Видза оланныд! Позьӧ Тіянкӧд тӧдмасьны? |
| Здравствуйте! Разрешите представиться | Видза оланныд! Менӧ шуӧны... |
| Привет! Меня зовут... | Чолӧм! Менӧ шуӧны... Чолӧм! Менам нимӧй... |
| Здравствуйте! Меня зовут... | Видза оланныд! Менӧ шуӧны... |
| Разрешите представиться | Вайӧй висьтала кыдз менӧ шуӧны |
| Меня зовут | Менӧ шуӧны |
| Мое имя | Менам нимӧй |
| Как Вас зовут? | Кыдз Тіянӧс шуӧны? |
| Хочу представить вам... | Кӧсъя тодмӧдны Тіянӧс... |
| Познакомьтесь с моими друзьями | Тӧдмасьӧй менам ертъяскӧд |
| Рад/а с Вами познакомиться | Зэв нимкодь Тіянкӧд тӧдмасьны |
| Рад/а вас видеть | Зэв нимкодь Тіянӧс аддзыны |
| Откуда Вы приехали? | Кытысь Ті воинныд? |
| Я из Москвы/Сыктывкара | Ме Москваысь/Сыктывкарысь |
| Кто ты? | Кодi тэ? |
| Кто вы? | Кодi Ti? |
| Как твоё имя и отчество? | Кыдзи тэнад ним-вичыд? |
| Я хочу с ним (с ней) познакомиться | Me кöсъя сыкöд тöдмасьны |
| Мы уже знакомы | Ми тöдсаöсь нин |
| Мы не знакомы | Ми абу тöдсаöсь |
| Мы как будто уже виделись | Ми быттьö аддзысьлiм нин |
| Мы старые знакомые | Ми важ тöдсаяс |
| Мы хорошие друзья | Ми бур ёртъяс |
| Я рад (-а), что мы познакомились | Меным зэв долыд, мый ми тöдмасим |