Чолӧмалӧм (коми сёрнинебӧг): различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
Ӧньӧ Лав (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
Шань Надя (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
||
| Строка 38: | Строка 38: | ||
|Как поживаете? | |Как поживаете? | ||
|Кыдзи оланныд?<br>Кыдзи оланныд-выланныд?<br>бура | |Кыдзи оланныд?<br>Кыдзи оланныд-выланныд?<br>бура | ||
|- | |||
|Честь труду! | |||
|Удж да мог! | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Версия от 13:41, 3 октября 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Здравствуйте | Видза оланныд Оланныд-выланныд |
| Здравствуй | Видза олан Олан-вылан Видза (в ответ на приветствие) |
| Привет | Чолӧм |
| Доброе утро | Бур асыв |
| Добрый день | Бур лун |
| Добрый вечер | Бур рыт |
| Добро пожаловать | Видза корам |
| Рад тебя видеть | Рад тэнӧ аддзыны |
| Рад Вас видеть | Рад Тіянӧс аддзыны |
| Рады Вас видеть | Радӧсь Тіянӧс аддзыны |
| Приятно Вас видеть | Нимкодь Тіянӧс аддзыны |
| Как поживаете? | Кыдзи оланныд? Кыдзи оланныд-выланныд? бура |
| Честь труду! | Удж да мог! |