Коми орфография кывкуд: различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
Ӧньӧ Лав (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
Ӧньӧ Лав (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
||
| Строка 1: | Строка 1: | ||
{| border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="border:1px solid #aaa; border-collapse:collapse" | |||
|- bgcolor="#ECECEC" | |||
! Коми орфография кывкуд: | |||
! Коми кывъяс гижанног | |||
! Рочӧвӧй кывъяс гижанног | |||
! Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: А|А]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: А|А]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: А|А]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: А|А]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Б|Б]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Б|Б]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Б|Б]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Б|Б]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: В|В]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: В|В]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: В|В]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: В|В]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Г|Г]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Г|Г]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Г|Г]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Г|Г]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Д|Д]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Д|Д]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Д|Д]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Д|Д]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Е|Е]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Е|Е]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Е|Е]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Е|Е]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Ё|Ё]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Ё|Ё]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Ё|Ё]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Ё|Ё]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Ж|Ж]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Ж|Ж]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Ж|Ж]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Ж|Ж]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: З|З]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: З|З]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: З|З]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: З|З]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: И|И]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: И|И]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: И|И]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: И|И]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Й|Й]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Й|Й]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Й|Й]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Й|Й]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: К|К]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: К|К]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: К|К]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: К|К]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Л|Л]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Л|Л]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Л|Л]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Л|Л]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: М|М]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: М|М]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: М|М]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: М|М]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Н|Н]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Н|Н]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Н|Н]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Н|Н]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: О|О]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: О|О]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: О|О]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: О|О]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Ӧ|Ӧ]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Ӧ|Ӧ]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Ӧ|Ӧ]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Ӧ|Ӧ]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: П|П]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: П|П]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: П|П]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: П|П]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Р|Р]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Р|Р]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Р|Р]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Р|Р]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: С|С]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: С|С]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: С|С]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: С|С]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Т|Т]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Т|Т]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Т|Т]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Т|Т]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: У|У]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: У|У]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: У|У]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: У|У]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Ф|Ф]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Ф|Ф]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Ф|Ф]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Ф|Ф]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Х|Х]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Х|Х]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Х|Х]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Х|Х]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Ц|Ц]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Ц|Ц]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Ц|Ц]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Ц|Ц]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Ч|Ч]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Ч|Ч]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Ч|Ч]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Ч|Ч]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Ш|Ш]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Ш|Ш]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Ш|Ш]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Ш|Ш]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Щ|Щ]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Щ|Щ]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Щ|Щ]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Щ|Щ]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Ы|Ы]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Ы|Ы]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Ы|Ы]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Ы|Ы]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Э|Э]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Э|Э]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Э|Э]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Э|Э]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Ю|Ю]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Ю|Ю]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Ю|Ю]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Ю|Ю]] | |||
|- | |||
|[[Коми орфография кывкуд: Я|Я]] | |||
|[[Коми кывъяс гижанног: Я|Я]] | |||
|[[Рочӧвӧй кывъяс гижанног: Я|Я]] | |||
|[[Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн: Я|Я]] | |||
|} | |||
[[Category:Коми орфография]] | [[Category:Коми орфография]] | ||
Версия от 11:30, 8 августа 2016
| Коми орфография кывкуд: | Коми кывъяс гижанног | Рочӧвӧй кывъяс гижанног | Ӧтлаын-торйӧн-дефисӧн |
|---|---|---|---|
| А | А | А | А |
| Б | Б | Б | Б |
| В | В | В | В |
| Г | Г | Г | Г |
| Д | Д | Д | Д |
| Е | Е | Е | Е |
| Ё | Ё | Ё | Ё |
| Ж | Ж | Ж | Ж |
| З | З | З | З |
| И | И | И | И |
| Й | Й | Й | Й |
| К | К | К | К |
| Л | Л | Л | Л |
| М | М | М | М |
| Н | Н | Н | Н |
| О | О | О | О |
| Ӧ | Ӧ | Ӧ | Ӧ |
| П | П | П | П |
| Р | Р | Р | Р |
| С | С | С | С |
| Т | Т | Т | Т |
| У | У | У | У |
| Ф | Ф | Ф | Ф |
| Х | Х | Х | Х |
| Ц | Ц | Ц | Ц |
| Ч | Ч | Ч | Ч |
| Ш | Ш | Ш | Ш |
| Щ | Щ | Щ | Щ |
| Ы | Ы | Ы | Ы |
| Э | Э | Э | Э |
| Ю | Ю | Ю | Ю |
| Я | Я | Я | Я |