Пос: различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
Ӧньӧ Лав (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
Ӧньӧ Лав (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
||
| Строка 13: | Строка 13: | ||
|- | |- | ||
|71603 | |71603 | ||
|му + 4713 мусӧ (мус | |му + 4713 мусӧ (мус/му) | ||
|- | |- | ||
|70507 | |70507 | ||
|лун + 4421 луныс (лун | |лун + 4421 луныс (лун/лу) + 3161 лунъясӧ (лунъя/лун/лунйыны) + 2716 лунъяс (лунйыны/лун) + 2238 лунас (лун/лу) | ||
|- | |- | ||
|64752 | |64752 | ||
| Строка 22: | Строка 22: | ||
|- | |- | ||
|63851 | |63851 | ||
|мам + 7738 мамӧ (мамӧ | |мам + 7738 мамӧ (мамӧ/мам) + 2285 мама (мама/мам) | ||
|- | |- | ||
|63448 | |63448 | ||
| Строка 40: | Строка 40: | ||
|- | |- | ||
|58060 | |58060 | ||
|ки + 10728 кинас (кин | |ки + 10728 кинас (кин/ки) + 5156 кияссӧ (ки/кий) + 2406 кияс (ки/кий) | ||
|- | |- | ||
|56789 | |56789 | ||
| Строка 49: | Строка 49: | ||
|- | |- | ||
|48775 | |48775 | ||
|во (во | |во (во/воны) + 22053 во | ||
|- | |- | ||
|47722 | |47722 | ||
|пи (2) + 3341 пиӧ (пиӧ | |пи (2) + 3341 пиӧ (пиӧ/пи) | ||
|- | |- | ||
|43884 | |43884 | ||
|горт + 11185 гортӧ (горт | |горт + 11185 гортӧ (горт/гор) | ||
|- | |- | ||
|38815 | |38815 | ||
|сикт + 5737 сиктӧ (сикт | |сикт + 5737 сиктӧ (сикт/сик) | ||
|- | |- | ||
|38782 | |38782 | ||
| Строка 64: | Строка 64: | ||
|- | |- | ||
|38350 | |38350 | ||
|кыв (2) + 35488 кыв (кыв | |кыв (2) + 35488 кыв (кыв/кывны) + 4092 кывсӧ (кыв/кывны) | ||
|- | |- | ||
|35346 | |35346 | ||
|син (2) + 19803 син (син | |син (2) + 19803 син (син/синны) + 4715 синсӧ (син/синны) + 4486 синъяс (синйыны/син) + 3318 синмӧн (синны/син) | ||
|- | |- | ||
|34136 | |34136 | ||
| Строка 73: | Строка 73: | ||
|- | |- | ||
|32253 | |32253 | ||
|вӧв (вӧв | |вӧв (вӧв/вӧвны) + 2342 вӧвсӧ (вӧв/вӧвны) | ||
|- | |- | ||
|31993 | |31993 | ||
|туй (туй | |туй (туй/туйны) + 5499 туйӧ (туйны/туй) + 5469 туйсӧ (туй/туйны) + 2934 туйӧд (туйӧдны/туй) | ||
|- | |- | ||
|29588 | |29588 | ||
| Строка 82: | Строка 82: | ||
|- | |- | ||
|29237 | |29237 | ||
|вӧр (вӧр | |вӧр (вӧр/вӧрны) + 6172 вӧрӧ (вӧрны/вӧр) + 3527 вӧрыс (вӧр/вӧрны) | ||
|- | |- | ||
|28855 | |28855 | ||
| Строка 109: | Строка 109: | ||
|- | |- | ||
|23240 | |23240 | ||
|ю (ю | |ю (ю/юны) + 2374 юӧ (юны/ю) + 2279 юыс (ю/юны) | ||
|- | |- | ||
|22686 | |22686 | ||
| Строка 145: | Строка 145: | ||
|- | |- | ||
|19637 | |19637 | ||
|кок (кок | |кок (кок/кокны) + 2430 кокъяссӧ (кок/кокйыны) + 2271 коксӧ (кокс/кок/кокны) | ||
|- | |- | ||
|19537 | |19537 | ||
| Строка 157: | Строка 157: | ||
|- | |- | ||
|18730 | |18730 | ||
|пу (пу | |пу (пу/пуны) + 11370 пу + 2449 пуӧ (пуны/пу) | ||
|- | |- | ||
|18431 | |18431 | ||
|ув + 2926 улыс (улыс | |ув + 2926 улыс (улыс/ув) | ||
|- | |- | ||
|17692 | |17692 | ||
| Строка 178: | Строка 178: | ||
|- | |- | ||
|16385 | |16385 | ||
|вой (вой | |вой (вой/войны) + 2405 войыс (вой/войны) | ||
|- | |- | ||
|16107 | |16107 | ||
| Строка 205: | Строка 205: | ||
|- | |- | ||
|14501 | |14501 | ||
|тӧв (тӧв | |тӧв (тӧв/тӧвны) + 3998 тӧлыс (тӧвны/тӧв) | ||
|- | |- | ||
|14355 | |14355 | ||
| Строка 229: | Строка 229: | ||
|- | |- | ||
|12718 | |12718 | ||
|шӧр (2) + 3143 шӧрӧ (шӧрӧ | |шӧр (2) + 3143 шӧрӧ (шӧрӧ/шӧр) | ||
|- | |- | ||
|12552 | |12552 | ||
| Строка 262: | Строка 262: | ||
|- | |- | ||
|11800 | |11800 | ||
|рыт + 2010 рытӧ (рыт | |рыт + 2010 рытӧ (рыт/ры) | ||
|- | |- | ||
|11690 | |11690 | ||
|видз (видз | |видз (видз/видзны) + 4699 видз | ||
|- | |- | ||
|11683 | |11683 | ||
|кӧрт (кӧрт | |кӧрт (кӧрт/кӧртны) | ||
|- | |- | ||
|11197 | |11197 | ||
| Строка 280: | Строка 280: | ||
|- | |- | ||
|11041 | |11041 | ||
|из (из | |из (из/изны) | ||
|- | |- | ||
|10950 | |10950 | ||
| Строка 310: | Строка 310: | ||
|- | |- | ||
|10259 | |10259 | ||
|кар + 5681 карӧ (карны | |кар + 5681 карӧ (карны/кар) + 2070 карас (карас/карны/кар) | ||
|- | |- | ||
|10207 | |10207 | ||
| Строка 337: | Строка 337: | ||
|- | |- | ||
|10003 | |10003 | ||
|вӧр + 2447 вӧрсӧ (вӧр | |вӧр + 2447 вӧрсӧ (вӧр/вӧрны) | ||
|- | |- | ||
|9943 | |9943 | ||
| Строка 397: | Строка 397: | ||
|- | |- | ||
|8662 | |8662 | ||
|пом + 4533 помӧдз (помӧдз | |пом + 4533 помӧдз (помӧдз/пом) + 4124 помас (помны/пом) + 2325 помыс (пом/помны) + 2227 помӧ (помны/пом) + 2064 помсӧ (пом/помны) | ||
|- | |- | ||
|8655 | |8655 | ||
|шог (шог | |шог (шог/шогны) | ||
|- | |- | ||
|8650 | |8650 | ||
|ывла + 2315 ывлаыс (ывла | |ывла + 2315 ывлаыс (ывла/ыв) | ||
|- | |- | ||
|8646 | |8646 | ||
| Строка 409: | Строка 409: | ||
|- | |- | ||
|8631 | |8631 | ||
|кос (кос | |кос (кос/косны) | ||
|- | |- | ||
|8543 | |8543 | ||
| Строка 436: | Строка 436: | ||
|- | |- | ||
|8123 | |8123 | ||
|ныр (ныр | |ныр (ныр/нырны) + 2344 нырсӧ (ныр/нырны) | ||
|- | |- | ||
|8096 | |8096 | ||
| Строка 451: | Строка 451: | ||
|- | |- | ||
|7906 | |7906 | ||
|кӧр (кӧр | |кӧр (кӧр/кӧрны) + 4414 кӧр | ||
|- | |- | ||
|7905 | |7905 | ||
| Строка 478: | Строка 478: | ||
|- | |- | ||
|7716 | |7716 | ||
|верӧс + 5399 верӧс (верӧс | |верӧс + 5399 верӧс (верӧс/вер) | ||
|- | |- | ||
|7711 | |7711 | ||
|чужӧмыс (чужӧм | |чужӧмыс (чужӧм/чужны) + 4593 чужӧмсӧ (чужӧм/чужны) | ||
|- | |- | ||
|7661 | |7661 | ||
| Строка 490: | Строка 490: | ||
|- | |- | ||
|7578 | |7578 | ||
|морӧс (морӧс | |морӧс (морӧс/мор) | ||
|- | |- | ||
|7482 | |7482 | ||
| Строка 502: | Строка 502: | ||
|- | |- | ||
|7302 | |7302 | ||
|туй + 5387 туйыс (туй | |туй + 5387 туйыс (туй/туйны) | ||
|- | |- | ||
|7238 | |7238 | ||
| Строка 538: | Строка 538: | ||
|- | |- | ||
|6770 | |6770 | ||
|кар (кар | |кар (кар/карны) | ||
|- | |- | ||
|6743 | |6743 | ||
| Строка 553: | Строка 553: | ||
|- | |- | ||
|6677 | |6677 | ||
|ов (ов | |ов (ов/овны) ??? | ||
|- | |- | ||
|6654 | |6654 | ||
| Строка 574: | Строка 574: | ||
|- | |- | ||
|6548 | |6548 | ||
|пом (пом | |пом (пом/помны) | ||
|- | |- | ||
|6490 | |6490 | ||
|вера (вера | |вера (вера/вер) | ||
|- | |- | ||
|6480 | |6480 | ||
| Строка 598: | Строка 598: | ||
|- | |- | ||
|6360 | |6360 | ||
|пӧч + 2020 пӧчӧ (пӧчӧ | |пӧч + 2020 пӧчӧ (пӧчӧ/пӧч) | ||
|- | |- | ||
|6351 | |6351 | ||
| Строка 613: | Строка 613: | ||
|- | |- | ||
|6271 | |6271 | ||
|ӧдзӧс + 3937 ӧдзӧссӧ (ӧдзӧс | |ӧдзӧс + 3937 ӧдзӧссӧ (ӧдзӧс/ӧдз) | ||
|- | |- | ||
|6253 | |6253 | ||
| Строка 622: | Строка 622: | ||
|- | |- | ||
|6162 | |6162 | ||
|ывла (ывла | |ывла (ывла/ыв) | ||
|- | |- | ||
|6160 | |6160 | ||
| Строка 634: | Строка 634: | ||
|- | |- | ||
|6100 | |6100 | ||
|пес (пес | |пес (пес/песны) | ||
|- | |- | ||
|6089 | |6089 | ||
| Строка 664: | Строка 664: | ||
|- | |- | ||
|5863 | |5863 | ||
|тулыс (тулыс | |тулыс (тулыс/тулыны) | ||
|- | |- | ||
|5831 | |5831 | ||
| Строка 670: | Строка 670: | ||
|- | |- | ||
|5822 | |5822 | ||
|пос (пос | |пос (пос/посны) | ||
|- | |- | ||
|5752 | |5752 | ||
| Строка 691: | Строка 691: | ||
|- | |- | ||
|5640 | |5640 | ||
|коль (коль | |коль (коль/кольны) ??? | ||
|- | |- | ||
|5599 | |5599 | ||
| Строка 712: | Строка 712: | ||
|- | |- | ||
|5481 | |5481 | ||
|дор (дор | |дор (дор/дорны) | ||
|- | |- | ||
|5442 | |5442 | ||
| Строка 742: | Строка 742: | ||
|- | |- | ||
|5246 | |5246 | ||
|дон (дон | |дон (дон/донны) (2) | ||
|- | |- | ||
|5140 | |5140 | ||
| Строка 778: | Строка 778: | ||
|- | |- | ||
|4944 | |4944 | ||
|кер (кер | |кер (кер/керны) | ||
|- | |- | ||
|4926 | |4926 | ||
| Строка 784: | Строка 784: | ||
|- | |- | ||
|4923 | |4923 | ||
|зэр (зэр | |зэр (зэр/зэрны) | ||
|- | |- | ||
|4920 | |4920 | ||
| Строка 796: | Строка 796: | ||
|- | |- | ||
|4827 | |4827 | ||
|гозъя (гозъя | |гозъя (гозъя/гоз) | ||
|- | |- | ||
|4805 | |4805 | ||
| Строка 814: | Строка 814: | ||
|- | |- | ||
|4673 | |4673 | ||
|сюр (сюр | |сюр (сюр/сюрны) | ||
|- | |- | ||
|4661 | |4661 | ||
| Строка 826: | Строка 826: | ||
|- | |- | ||
|4520 | |4520 | ||
|арӧс (арӧс | |арӧс (арӧс/ар) | ||
|- | |- | ||
|4516 | |4516 | ||
| Строка 853: | Строка 853: | ||
|- | |- | ||
|4398 | |4398 | ||
|сёй (сёй | |сёй (сёй/сёйны) | ||
|- | |- | ||
|4391 | |4391 | ||
| Строка 904: | Строка 904: | ||
|- | |- | ||
|4169 | |4169 | ||
|серам (серам | |серам (серам/сер) | ||
|- | |- | ||
|4163 | |4163 | ||
|гу (гу | |гу (гу/гуны) | ||
|- | |- | ||
|4136 | |4136 | ||
| Строка 940: | Строка 940: | ||
|- | |- | ||
|3971 | |3971 | ||
|кыр (кыр | |кыр (кыр/кырны) | ||
|- | |- | ||
|3963 | |3963 | ||
| Строка 955: | Строка 955: | ||
|- | |- | ||
|3868 | |3868 | ||
|лыа (лыа | |лыа (лыа/лы) | ||
|- | |- | ||
|3843 | |3843 | ||
|улича (улича | |улича (улича/улич) | ||
|- | |- | ||
|3833 | |3833 | ||
|гӧра (гӧра | |гӧра (гӧра/гӧрны) | ||
|- | |- | ||
|3796 | |3796 | ||
|тшын (тшын | |тшын (тшын/тшынны) | ||
|- | |- | ||
|3784 | |3784 | ||
| Строка 970: | Строка 970: | ||
|- | |- | ||
|3777 | |3777 | ||
|пель (пель | |пель (пель/пельны) | ||
|- | |- | ||
|3770 | |3770 | ||
| Строка 997: | Строка 997: | ||
|- | |- | ||
|3703 | |3703 | ||
|пывсян (пывсян | |пывсян (пывсян/пывсьыны) | ||
|- | |- | ||
|3697 | |3697 | ||
|капитан (капитан | |капитан (капитан/капитны) | ||
|- | |- | ||
|3687 | |3687 | ||
| Строка 1006: | Строка 1006: | ||
|- | |- | ||
|3666 | |3666 | ||
|карта (карта | |карта (карта/карт) | ||
|- | |- | ||
|3653 | |3653 | ||
| Строка 1039: | Строка 1039: | ||
|- | |- | ||
|3568 | |3568 | ||
|кыа (кыа | |кыа (кыа/кыны/кы) | ||
|- | |- | ||
|3550 | |3550 | ||
| Строка 1066: | Строка 1066: | ||
|- | |- | ||
|3416 | |3416 | ||
|баба (баба | |баба (баба/бабны/баб) + 2497 бабаяс (баба/бабай/баб) | ||
|- | |- | ||
|3412 | |3412 | ||
| Строка 1111: | Строка 1111: | ||
|- | |- | ||
|3260 | |3260 | ||
|сикас (сикас | |сикас (сикас/сик) | ||
|- | |- | ||
|3258 | |3258 | ||
| Строка 1156: | Строка 1156: | ||
|- | |- | ||
|3168 | |3168 | ||
|ань (ань | |ань (ань/аньны) | ||
|- | |- | ||
|3166 | |3166 | ||
| Строка 1183: | Строка 1183: | ||
|- | |- | ||
|3079 | |3079 | ||
|йӧра (йӧра | |йӧра (йӧра/йӧрны/йӧр) | ||
|- | |- | ||
|3065 | |3065 | ||
| Строка 1207: | Строка 1207: | ||
|- | |- | ||
|3006 | |3006 | ||
|баб (баб | |баб (баб/бабны) + 2334 бабӧ (бабӧ/бабны/баб) + 2033 бабыс (баб/бабны) | ||
|- | |- | ||
|3003 | |3003 | ||
| Строка 1240: | Строка 1240: | ||
|- | |- | ||
|2891 | |2891 | ||
|улӧс (улӧс | |улӧс (улӧс/ув) | ||
|- | |- | ||
|2890 | |2890 | ||
| Строка 1375: | Строка 1375: | ||
|- | |- | ||
|2602 | |2602 | ||
|мойд (мойд | |мойд (мойд/мойдны) | ||
|- | |- | ||
|2598 | |2598 | ||
| Строка 1399: | Строка 1399: | ||
|- | |- | ||
|2556 | |2556 | ||
|висьӧм (висьыны | |висьӧм (висьыны/висьны) | ||
|- | |- | ||
|2546 | |2546 | ||
| Строка 1462: | Строка 1462: | ||
|- | |- | ||
|2385 | |2385 | ||
|ёль (ёль | |ёль (ёль/ёльны) | ||
|- | |- | ||
|2383 | |2383 | ||
| Строка 1471: | Строка 1471: | ||
|- | |- | ||
|2366 | |2366 | ||
|юкӧн (юкӧн | |юкӧн (юкӧн/юк) | ||
|- | |- | ||
|2352 | |2352 | ||
| Строка 1585: | Строка 1585: | ||
|- | |- | ||
|2160 | |2160 | ||
|вый (вый | |вый (вый/выйны) | ||
|- | |- | ||
|2160 | |2160 | ||
| Строка 1615: | Строка 1615: | ||
|- | |- | ||
|2121 | |2121 | ||
|шыр (шыр | |шыр (шыр/шырны) | ||
|- | |- | ||
|2108 | |2108 | ||
| Строка 1630: | Строка 1630: | ||
|- | |- | ||
|2099 | |2099 | ||
|дӧра (дӧра | |дӧра (дӧра/дӧр) | ||
|- | |- | ||
|2093 | |2093 | ||
| Строка 1639: | Строка 1639: | ||
|- | |- | ||
|2085 | |2085 | ||
|вӧт (вӧт | |вӧт (вӧт/вӧтны) | ||
|- | |- | ||
|2085 | |2085 | ||
| Строка 1654: | Строка 1654: | ||
|- | |- | ||
|2064 | |2064 | ||
|коляс (коляс | |коляс (коляс/кольны) | ||
|- | |- | ||
|2064 | |2064 | ||
| Строка 1703: | Строка 1703: | ||
|2001 | |2001 | ||
|саридз | |саридз | ||
|- | |||
|} | |} | ||
Версия от 18:13, 20 августа 2017
| лыд | кыв |
|---|---|
| 111134 | йӧз (2) |
| 108454 | морт |
| 72712 | коми |
| 71603 | му + 4713 мусӧ (мус/му) |
| 70507 | лун + 4421 луныс (лун/лу) + 3161 лунъясӧ (лунъя/лун/лунйыны) + 2716 лунъяс (лунйыны/лун) + 2238 лунас (лун/лу) |
| 64752 | ва |
| 63851 | мам + 7738 мамӧ (мамӧ/мам) + 2285 мама (мама/мам) |
| 63448 | юр |
| 62067 | ныв |
| 60793 | керка |
| 60726 | удж |
| 60245 | сьӧлӧм |
| 58060 | ки + 10728 кинас (кин/ки) + 5156 кияссӧ (ки/кий) + 2406 кияс (ки/кий) |
| 56789 | кад |
| 53714 | бать |
| 48775 | во (во/воны) + 22053 во |
| 47722 | пи (2) + 3341 пиӧ (пиӧ/пи) |
| 43884 | горт + 11185 гортӧ (горт/гор) |
| 38815 | сикт + 5737 сиктӧ (сикт/сик) |
| 38782 | челядь |
| 38350 | кыв (2) + 35488 кыв (кыв/кывны) + 4092 кывсӧ (кыв/кывны) |
| 35346 | син (2) + 19803 син (син/синны) + 4715 синсӧ (син/синны) + 4486 синъяс (синйыны/син) + 3318 синмӧн (синны/син) |
| 34136 | ёрт |
| 32253 | вӧв (вӧв/вӧвны) + 2342 вӧвсӧ (вӧв/вӧвны) |
| 31993 | туй (туй/туйны) + 5499 туйӧ (туйны/туй) + 5469 туйсӧ (туй/туйны) + 2934 туйӧд (туйӧдны/туй) |
| 29588 | сёрни |
| 29237 | вӧр (вӧр/вӧрны) + 6172 вӧрӧ (вӧрны/вӧр) + 3527 вӧрыс (вӧр/вӧрны) |
| 28855 | места |
| 27753 | зон |
| 26515 | вок |
| 26252 | шонді |
| 25705 | пызан |
| 25076 | гӧлӧс |
| 24530 | гӧтыр |
| 23450 | ен |
| 23240 | ю (ю/юны) + 2374 юӧ (юны/ю) + 2279 юыс (ю/юны) |
| 22686 | война |
| 22496 | школа |
| 22056 | ӧшинь |
| 20734 | нывбаба |
| 20667 | вом |
| 20324 | лым |
| 20297 | би |
| 20232 | турун |
| 20046 | нянь |
| 19954 | вын |
| 19646 | нэм |
| 19637 | кок (кок/кокны) + 2430 кокъяссӧ (кок/кокйыны) + 2271 коксӧ (кокс/кок/кокны) |
| 19537 | ним |
| 18932 | шы |
| 18802 | асыв |
| 18730 | пу (пу/пуны) + 11370 пу + 2449 пуӧ (пуны/пу) |
| 18431 | ув + 2926 улыс (улыс/ув) |
| 17692 | кывбур |
| 17216 | роч |
| 17180 | чери |
| 16876 | дядь |
| 16851 | машина |
| 16385 | вой (вой/войны) + 2405 войыс (вой/войны) |
| 16107 | лов |
| 15961 | делӧ (2) |
| 15777 | берег |
| 15568 | книга |
| 15455 | час (2) |
| 15310 | салдат |
| 15157 | пон |
| 14542 | пыж |
| 14501 | тӧв (тӧв/тӧвны) + 3998 тӧлыс (тӧвны/тӧв) |
| 14355 | ар |
| 14243 | дум |
| 13986 | мӧвп |
| 13196 | дед |
| 13016 | гожӧм |
| 12853 | чой |
| 12740 | вир |
| 12718 | шӧр (2) + 3143 шӧрӧ (шӧрӧ/шӧр) |
| 12552 | детинка |
| 12518 | войвыв |
| 12502 | мужик |
| 12476 | войтыр |
| 12394 | мӧс |
| 12234 | юрси |
| 12151 | поэт |
| 11841 | письмӧ |
| 11830 | сьыланкыв |
| 11819 | нывка |
| 11800 | рыт + 2010 рытӧ (рыт/ры) |
| 11690 | видз (видз/видзны) + 4699 видз |
| 11683 | кӧрт (кӧрт/кӧртны) |
| 11197 | колхоз |
| 11154 | зарни |
| 11098 | аски |
| 11041 | из (из/изны) |
| 10950 | енэж |
| 10936 | шуд |
| 10741 | ош |
| 10736 | пельпом |
| 10710 | бок |
| 10669 | висьт |
| 10635 | джын |
| 10437 | чунь |
| 10265 | пӧв |
| 10259 | кар + 5681 карӧ (карны/кар) + 2070 карас (карас/карны/кар) |
| 10207 | вой |
| 10166 | пач |
| 10130 | весьт |
| 10113 | дор |
| 10113 | яй |
| 10077 | синва |
| 10041 | класс |
| 10004 | кок |
| 10003 | вӧр + 2447 вӧрсӧ (вӧр/вӧрны) |
| 9943 | вӧв |
| 9754 | кӧзяин |
| 9654 | мог |
| 9415 | овмӧс |
| 9327 | вина |
| 9308 | литература |
| 9291 | газет |
| 9269 | парма |
| 9265 | отсӧг |
| 9173 | чукӧр |
| 9075 | кильчӧ |
| 9006 | мыш |
| 8987 | зонка |
| 8972 | стен |
| 8834 | джодж |
| 8805 | ты |
| 8771 | кага |
| 8685 | пинь |
| 8670 | шор |
| 8662 | пом + 4533 помӧдз (помӧдз/пом) + 4124 помас (помны/пом) + 2325 помыс (пом/помны) + 2227 помӧ (помны/пом) + 2064 помсӧ (пом/помны) |
| 8655 | шог (шог/шогны) |
| 8650 | ывла + 2315 ывлаыс (ывла/ыв) |
| 8646 | семья |
| 8631 | кос (кос/косны) |
| 8543 | герой |
| 8537 | партия |
| 8509 | кодзув |
| 8459 | народ |
| 8455 | лэбач |
| 8399 | старик |
| 8325 | тыш |
| 8245 | яг |
| 8123 | ныр (ныр/нырны) + 2344 нырсӧ (ныр/нырны) |
| 8096 | вежӧр |
| 8069 | гижӧд |
| 8047 | йӧв |
| 7954 | лыд |
| 7906 | кӧр (кӧр/кӧрны) + 4414 кӧр |
| 7905 | страна |
| 7860 | рабочӧй |
| 7858 | кӧч |
| 7837 | пӧль |
| 7813 | армия |
| 7808 | дзоридз |
| 7804 | деньга |
| 7797 | паськӧм |
| 7716 | верӧс + 5399 верӧс (верӧс/вер) |
| 7711 | чужӧмыс (чужӧм/чужны) + 4593 чужӧмсӧ (чужӧм/чужны) |
| 7661 | пожӧм |
| 7631 | пытш |
| 7578 | морӧс (морӧс/мор) |
| 7482 | мир |
| 7468 | вичко |
| 7439 | журнал |
| 7302 | туй + 5387 туйыс (туй/туйны) |
| 7238 | чай |
| 7201 | завод |
| 7197 | сӧвет |
| 7096 | коз |
| 7085 | серпас |
| 7076 | фронт |
| 7034 | ай |
| 7010 | начальник |
| 6969 | сьӧм |
| 6875 | писатель |
| 6859 | гаж |
| 6770 | кар (кар/карны) |
| 6743 | югӧр |
| 6734 | поп |
| 6726 | чер |
| 6719 | бӧж |
| 6677 | ов (ов/овны) ??? |
| 6654 | зеп |
| 6643 | кымӧр |
| 6610 | автор |
| 6588 | комната |
| 6563 | воськов |
| 6549 | картупель |
| 6548 | пом (пом/помны) |
| 6490 | вера (вера/вер) |
| 6480 | учитель |
| 6457 | скӧт |
| 6452 | додь |
| 6421 | ку |
| 6409 | йи |
| 6370 | ру |
| 6360 | пӧч + 2020 пӧчӧ (пӧчӧ/пӧч) |
| 6351 | море |
| 6343 | план |
| 6324 | трактор |
| 6301 | праздник |
| 6271 | ӧдзӧс + 3937 ӧдзӧссӧ (ӧдзӧс/ӧдз) |
| 6253 | враг |
| 6177 | вежон |
| 6162 | ывла (ывла/ыв) |
| 6160 | орд |
| 6139 | кань |
| 6101 | район |
| 6100 | пес (пес/песны) |
| 6089 | тӧрыт |
| 6073 | шайт |
| 6067 | дой |
| 6051 | морӧс |
| 6026 | мужичӧй |
| 5981 | свет |
| 5929 | са |
| 5924 | отряд |
| 5876 | кӧин |
| 5863 | тулыс (тулыс/тулыны) |
| 5831 | тундра |
| 5822 | пос (пос/посны) |
| 5752 | председатель |
| 5799 | немтор |
| 5745 | унатор |
| 5743 | кынӧм |
| 5729 | кӧлуй |
| 5661 | бригада |
| 5640 | коль (коль/кольны) ??? |
| 5599 | дӧрӧм |
| 5578 | руч |
| 5542 | грезд |
| 5540 | таво |
| 5501 | директор |
| 5484 | няйт |
| 5481 | дор (дор/дорны) |
| 5442 | ю |
| 5426 | дук |
| 5417 | горш (2) |
| 5379 | клуб |
| 5316 | ур |
| 5299 | бумага |
| 5298 | жар |
| 5278 | доз |
| 5268 | пыдӧс |
| 5246 | дон (дон/донны) (2) |
| 5140 | визь |
| 5137 | командир |
| 5131 | юӧр |
| 5096 | культура |
| 5094 | жыр |
| 5061 | посёлок |
| 5051 | нюр |
| 5024 | бригадир |
| 5008 | пӧтка |
| 4976 | пельӧс (2) |
| 4953 | крестьяна |
| 4944 | кер (кер/керны) |
| 4926 | судта |
| 4923 | зэр (зэр/зэрны) |
| 4920 | дивӧ |
| 4901 | из |
| 4847 | бипур |
| 4827 | гозъя (гозъя/гоз) |
| 4805 | мастер |
| 4774 | кӧзяйка |
| 4748 | гач |
| 4722 | тшак |
| 4716 | революция |
| 4673 | сюр (сюр/сюрны) |
| 4661 | мешӧк |
| 4592 | вож |
| 4540 | кулак |
| 4520 | арӧс (арӧс/ар) |
| 4516 | эзысь |
| 4505 | лист |
| 4482 | тор |
| 4480 | лунвыв |
| 4467 | совхоз |
| 4439 | коммунист |
| 4439 | пурт |
| 4423 | вопрос |
| 4398 | сёй (сёй/сёйны) |
| 4391 | сир |
| 4369 | республика |
| 4343 | чом |
| 4340 | ӧтитор |
| 4323 | шом |
| 4315 | подув |
| 4307 | шыд |
| 4289 | кор ??? |
| 4286 | борд |
| 4280 | вуж |
| 4275 | история |
| 4245 | муслун |
| 4223 | поз |
| 4199 | вольпась |
| 4182 | сям |
| 4172 | кучик |
| 4169 | серам (серам/сер) |
| 4163 | гу (гу/гуны) |
| 4136 | минут |
| 4113 | верст |
| 4110 | чышъян |
| 4109 | институт |
| 4016 | поводдя |
| 3990 | визув |
| 3986 | купеч |
| 3979 | крӧвать |
| 3979 | урок |
| 3975 | сад |
| 3971 | кыр (кыр/кырны) |
| 3963 | бедь |
| 3938 | кер |
| 3935 | тулыс |
| 3900 | пель |
| 3868 | лыа (лыа/лы) |
| 3843 | улича (улича/улич) |
| 3833 | гӧра (гӧра/гӧрны) |
| 3796 | тшын (тшын/тшынны) |
| 3784 | пидзӧс |
| 3777 | пель (пель/пельны) |
| 3770 | потшӧс |
| 3766 | ун |
| 3762 | вевт |
| 3750 | порсь |
| 3741 | нюм |
| 3739 | километр |
| 3736 | ноп |
| 3726 | лабич |
| 3703 | пывсян (пывсян/пывсьыны) |
| 3697 | капитан (капитан/капитны) |
| 3687 | бадь |
| 3666 | карта (карта/карт) |
| 3653 | садь |
| 3651 | котыр |
| 3649 | офицер |
| 3643 | образ |
| 3632 | тӧв |
| 3620 | мичлун |
| 3608 | пань |
| 3603 | йитӧд |
| 3599 | гоз |
| 3575 | небӧг |
| 3568 | кыа (кыа/кыны/кы) |
| 3550 | куст |
| 3501 | тьӧт |
| 3493 | рӧм |
| 3491 | тусь |
| 3455 | радлун |
| 3453 | тьӧтка |
| 3430 | пемӧс |
| 3421 | гудӧк |
| 3416 | баба (баба/бабны/баб) + 2497 бабаяс (баба/бабай/баб) |
| 3412 | пай |
| 3405 | ведра |
| 3390 | рай |
| 3388 | больнича |
| 3384 | поезд |
| 3382 | шапка |
| 3341 | лавка |
| 3336 | сапӧг |
| 3335 | самолёт |
| 3327 | сай |
| 3325 | ыж |
| 3321 | рӧд |
| 3268 | лы |
| 3261 | озырлун |
| 3260 | сикас (сикас/сик) |
| 3258 | ді |
| 3253 | государство |
| 3246 | пытшкӧс |
| 3244 | зал |
| 3241 | сой |
| 3239 | метр |
| 3237 | номер |
| 3214 | помка |
| 3207 | выльтор |
| 3199 | сцена |
| 3197 | поэзия |
| 3195 | войт |
| 3183 | чӧрт |
| 3169 | вӧля |
| 3168 | ань (ань/аньны) |
| 3166 | грек |
| 3144 | бус |
| 3144 | пӧдруга |
| 3143 | наука |
| 3124 | пищаль |
| 3121 | паччӧр |
| 3114 | видзӧдлас |
| 3095 | льӧм |
| 3079 | йӧра (йӧра/йӧрны/йӧр) |
| 3065 | град |
| 3063 | господин |
| 3044 | паметь |
| 3029 | инженер |
| 3028 | август |
| 3021 | сар |
| 3008 | статья |
| 3006 | баб (баб/бабны) + 2334 бабӧ (бабӧ/бабны/баб) + 2033 бабыс (баб/бабны) |
| 3003 | поэма |
| 2990 | арӧс |
| 2984 | закон |
| 2965 | ордым |
| 2952 | фашист |
| 2947 | мыльк |
| 2933 | член |
| 2931 | позянлун |
| 2907 | кухня |
| 2899 | юкӧн |
| 2891 | улӧс (улӧс/ув) |
| 2890 | бой |
| 2871 | тош |
| 2863 | эрд |
| 2860 | чолӧм |
| 2859 | дадь |
| 2855 | мыж |
| 2854 | посводз |
| 2850 | мойд |
| 2846 | стӧкан |
| 2843 | учёнӧй |
| 2842 | правда |
| 2837 | станция |
| 2827 | небеса |
| 2826 | съезд |
| 2814 | шум |
| 2800 | характер |
| 2791 | доктор |
| 2784 | тар |
| 2777 | ферма |
| 2774 | рӧдина |
| 2771 | надея |
| 2770 | врач |
| 2770 | генерал |
| 2763 | победа |
| 2743 | кукань |
| 2740 | издательство |
| 2740 | порог |
| 2733 | театр |
| 2722 | часі |
| 2719 | синкым |
| 2695 | шахта |
| 2687 | организация |
| 2679 | суд |
| 2670 | гы |
| 2670 | слава |
| 2642 | сов |
| 2636 | жӧник |
| 2624 | лейтенант |
| 2624 | эбӧс |
| 2619 | кабинет |
| 2618 | звер |
| 2609 | кос (2) |
| 2608 | зорӧд |
| 2604 | орден |
| 2602 | мойд (мойд/мойдны) |
| 2598 | сарай |
| 2587 | май |
| 2586 | рок |
| 2580 | магазин |
| 2576 | козин |
| 2568 | двор |
| 2567 | петук |
| 2556 | висьӧм (висьыны/висьны) |
| 2546 | музыка |
| 2540 | табак |
| 2538 | плеш |
| 2521 | за |
| 2519 | март |
| 2505 | колхозник |
| 2505 | сумка |
| 2499 | сур |
| 2444 | гӧн |
| 2444 | гыж |
| 2434 | чувство |
| 2422 | труба |
| 2421 | ныр |
| 2421 | пас |
| 2420 | тема |
| 2419 | кӧрым |
| 2398 | молодеч |
| 2397 | самӧвар |
| 2392 | материал |
| 2388 | бан |
| 2385 | ёль (ёль/ёльны) |
| 2383 | сутки |
| 2371 | сусед |
| 2366 | юкӧн (юкӧн/юк) |
| 2352 | ном |
| 2333 | старука |
| 2332 | кирпич |
| 2330 | автобус |
| 2329 | вуджӧр |
| 2329 | стеклӧ |
| 2329 | сьӧла |
| 2328 | партизан |
| 2311 | штаб |
| 2304 | юль |
| 2296 | пример |
| 2289 | пызь |
| 2284 | калина |
| 2284 | тӧдчанлун |
| 2282 | урожай |
| 2275 | роза |
| 2270 | творчество |
| 2264 | вагон |
| 2261 | гӧра |
| 2259 | участок |
| 2242 | ящик |
| 2241 | ыб |
| 2229 | тетрадь |
| 2229 | энь |
| 2221 | тасьті |
| 2218 | союз |
| 2216 | сер |
| 2214 | газ |
| 2209 | крестьянин |
| 2203 | мич |
| 2189 | куйӧд |
| 2184 | пув |
| 2182 | пиук |
| 2180 | варыш |
| 2179 | кольк |
| 2165 | шой |
| 2163 | господь |
| 2160 | вый (вый/выйны) |
| 2160 | квартира |
| 2160 | лёктор |
| 2148 | сю |
| 2148 | форма |
| 2145 | райком |
| 2144 | турӧб |
| 2140 | смерть |
| 2137 | свадьба |
| 2130 | воздух |
| 2121 | шыр (шыр/шырны) |
| 2108 | зык |
| 2106 | курс |
| 2106 | служба |
| 2100 | рытыввыв |
| 2099 | дӧра (дӧра/дӧр) |
| 2093 | серам |
| 2089 | вадор |
| 2085 | вӧт (вӧт/вӧтны) |
| 2085 | идзас |
| 2081 | дозмӧр |
| 2080 | ключ |
| 2069 | матрос |
| 2064 | коляс (коляс/кольны) |
| 2064 | общество |
| 2055 | буртор |
| 2055 | тюрьма |
| 2054 | правительство |
| 2052 | от |
| 2051 | университет |
| 2048 | гозъя |
| 2045 | большевик |
| 2032 | редакция |
| 2031 | опыт |
| 2027 | медаль |
| 2019 | приказ |
| 2014 | телефон |
| 2009 | мотор |
| 2006 | шӧвк |
| 2001 | саридз |