Знакомство,Встреча(коми сёрнинебӧг): различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
Шань Надя (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
Шань Надя (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
||
| Строка 77: | Строка 77: | ||
|Я рад (-а), что мы познакомились | |Я рад (-а), что мы познакомились | ||
|Меным зэв долыд, мый ми тöдмасим | |Меным зэв долыд, мый ми тöдмасим | ||
|- | |||
|Откуда ты знаешь этого человека? | |||
|Кытысь тöдан тэ тайö мортсö? | |||
|- | |||
|Я познакомлю тебя с ним | |||
|Me тöдмöда тэнö сыкöд | |||
|- | |||
|Нет, Вы меня перепутали с кем-то другим | |||
|Абу, Ti менö сорлалiнныд кодкöдкö мöдкöд | |||
|} | |} | ||
Версия от 20:32, 7 декабря 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Привет! Можно познакомиться с тобой? | Чолӧм!Позьӧ тэкӧд тӧдмасьны? |
| Здравствуйте! Можно познакомиться с Вами? | Видза оланныд! Позьӧ Тіянкӧд тӧдмасьны? |
| Здравствуйте! Разрешите представиться | Видза оланныд! Менӧ шуӧны... |
| Привет! Меня зовут... | Чолӧм! Менӧ шуӧны... Чолӧм! Менам нимӧй... |
| Здравствуйте! Меня зовут... | Видза оланныд! Менӧ шуӧны... |
| Разрешите представиться | Вайӧй висьтала кыдз менӧ шуӧны |
| Меня зовут | Менӧ шуӧны |
| Мое имя | Менам нимӧй |
| Как Вас зовут? | Кыдз Тіянӧс шуӧны? |
| Хочу представить вам... | Кӧсъя тодмӧдны Тіянӧс... |
| Познакомьтесь с моими друзьями | Тӧдмасьӧй менам ертъяскӧд |
| Рад/а с Вами познакомиться | Зэв нимкодь Тіянкӧд тӧдмасьны |
| Рад/а вас видеть | Зэв нимкодь Тіянӧс аддзыны |
| Откуда Вы приехали? | Кытысь Ті воинныд? |
| Я из Москвы/Сыктывкара | Ме Москваысь/Сыктывкарысь |
| Кто ты? | Кодi тэ? |
| Кто вы? | Кодi Ti? |
| Как твоё имя и отчество? | Кыдзи тэнад ним-вичыд? |
| Я хочу с ним (с ней) познакомиться | Me кöсъя сыкöд тöдмасьны |
| Мы уже знакомы | Ми тöдсаöсь нин |
| Мы не знакомы | Ми абу тöдсаöсь |
| Мы как будто уже виделись | Ми быттьö аддзысьлiм нин |
| Мы старые знакомые | Ми важ тöдсаяс |
| Мы хорошие друзья | Ми бур ёртъяс |
| Я рад (-а), что мы познакомились | Меным зэв долыд, мый ми тöдмасим |
| Откуда ты знаешь этого человека? | Кытысь тöдан тэ тайö мортсö? |
| Я познакомлю тебя с ним | Me тöдмöда тэнö сыкöд |
| Нет, Вы меня перепутали с кем-то другим | Абу, Ti менö сорлалiнныд кодкöдкö мöдкöд |