Почта (коми сёрнинебӧг): различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
(Новая страница: «{|border="1" cellpaddіng="4" cellspacіng="0" style="border:1px solіd #aaa; border-collapse:collapse" !Рочӧн !Комиӧн |- |Где здесь ближа…») |
Нет описания правки |
||
| Строка 2: | Строка 2: | ||
!Рочӧн | !Рочӧн | ||
!Комиӧн | !Комиӧн | ||
|- | |||
|Авиаконверт | |||
|Авиаконверт | |||
|- | |||
|Адрес | |||
|Оланінпас | |||
|- | |||
|Адресат | |||
|Пӧлучитысь | |||
|- | |||
|Бандероль...<br>заказная<br>простая<br>ценная | |||
|Бандероль...<br>заказнӧй<br>прӧстӧй<br>урчитӧм дона | |||
|- | |||
|Бланк | |||
|Бланок | |||
|- | |||
|Денежный перевод | |||
|Сьӧм ыстӧм | |||
|- | |||
|Квитанция | |||
|Квитанция | |||
|- | |||
|Конверт | |||
|Конверт | |||
|- | |||
|Марка | |||
|Марка | |||
|- | |||
|Открытка...<br>поздравительная<br>почтовая | |||
|Открытка...<br>чолӧмалана<br>пошта | |||
|- | |||
|Письмо...<br>авиа<br>заказное<br>простое<br>с уведомлением<br>ценное | |||
|Письмӧ...<br>авиа<br>заказнӧй<br>прӧстӧй<br>юӧртӧмӧн<br>индӧм дона | |||
|- | |||
|Посылка | |||
|Ыстӧм<br>Мӧдӧдӧм | |||
|- | |||
|Почтальон | |||
|Пошта новлӧдлысь<br>Пошта разӧдысь | |||
|- | |||
|Почтамп | |||
|Почтамп | |||
|- | |||
|Почтовый ящик | |||
|Пошта куд | |||
|- | |- | ||
|Где здесь ближайшая почта? | |Где здесь ближайшая почта? | ||
| Строка 19: | Строка 64: | ||
|- | |- | ||
|Мне нужно послать... телеграмму<br>простую <br>срочную<br>международную | |Мне нужно послать... телеграмму<br>простую <br>срочную<br>международную | ||
|Меным колӧ ыстыны... телеграмма<br>прӧстӧй <br> | |Меным колӧ ыстыны... телеграмма<br>прӧстӧй <br>срочнӧй<br>международнӧй | ||
|- | |||
|Мне хотелось бы отправить телеграмму | |||
|Ме бы кӧсйи мӧдӧдны телеграмма | |||
|- | |||
|Сколько я должен заплатить? | |||
|Кымын меным колӧ мынтыны? | |||
|- | |||
|Где выдаются почтовые отправления (письма, телеграммы)?<br>В кассе №3, пожалуйста | |||
|Кӧні сетсьӧны почтаса мöдöданторъясыс (письмöъяс, телеграммаъяс)?<br>Коймӧд кассаын, пӧжалуйста | |||
|- | |- | ||
| | |Посмотрите, адрес написан правильно?<br>Правильно<br>Неправильно | ||
| | |Видзӧдлӧй адресыс гижӧма стӧча?<br>Стӧча<br>Абу стӧча | ||
|} | |} | ||
Версия от 00:13, 9 декабря 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Авиаконверт | Авиаконверт |
| Адрес | Оланінпас |
| Адресат | Пӧлучитысь |
| Бандероль... заказная простая ценная |
Бандероль... заказнӧй прӧстӧй урчитӧм дона |
| Бланк | Бланок |
| Денежный перевод | Сьӧм ыстӧм |
| Квитанция | Квитанция |
| Конверт | Конверт |
| Марка | Марка |
| Открытка... поздравительная почтовая |
Открытка... чолӧмалана пошта |
| Письмо... авиа заказное простое с уведомлением ценное |
Письмӧ... авиа заказнӧй прӧстӧй юӧртӧмӧн индӧм дона |
| Посылка | Ыстӧм Мӧдӧдӧм |
| Почтальон | Пошта новлӧдлысь Пошта разӧдысь |
| Почтамп | Почтамп |
| Почтовый ящик | Пошта куд |
| Где здесь ближайшая почта? | Кӧні тані матысса пошта? |
| Когда работает почта? | Кор уджалӧ пошта? |
| Со скольки работает почта? | Кымын чассянь уджалӧ пошта? |
| Мне нужно отправить... письмо денежный перевод бандероль |
Меным колӧ мӧдӧдны... письмӧ сьӧм вуджӧдӧм бандероль |
| Пожалуйста, дайте мне... две марки три конверта поздравительную открытку |
Пӧжалуйста, вайӧй меным... кык марка куим конверт чолӧмалана открытка |
| Мне нужно послать... телеграмму простую срочную международную |
Меным колӧ ыстыны... телеграмма прӧстӧй срочнӧй международнӧй |
| Мне хотелось бы отправить телеграмму | Ме бы кӧсйи мӧдӧдны телеграмма |
| Сколько я должен заплатить? | Кымын меным колӧ мынтыны? |
| Где выдаются почтовые отправления (письма, телеграммы)? В кассе №3, пожалуйста |
Кӧні сетсьӧны почтаса мöдöданторъясыс (письмöъяс, телеграммаъяс)? Коймӧд кассаын, пӧжалуйста |
| Посмотрите, адрес написан правильно? Правильно Неправильно |
Видзӧдлӧй адресыс гижӧма стӧча? Стӧча Абу стӧча |