Одобрение (коми сёрнинебӧг): различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
(Новая страница: «{|border="1" cellpaddіng="4" cellspacіng="0" style="border:1px solіd #aaa; border-collapse:collapse" !Рочӧн !Комиӧн |- |Да |Но |- |Да, кон…») |
Нет описания правки |
||
| Строка 14: | Строка 14: | ||
|Хорошо | |Хорошо | ||
|Бур | |Бур | ||
|- | |||
|Очень хорошо | |||
|Зэв бур | |||
|- | |||
|Прекрасно | |||
|Бура | |||
|- | |||
|Чудесно | |||
|Зэв лӧсьыда | |||
|- | |||
|Отлично | |||
|Зэв бура | |||
|- | |- | ||
|Ладно | |Ладно | ||
|Лӧсялӧ | |Лӧсялӧ | ||
|- | |- | ||
| | |Молодец | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Великолепно | ||
| | |Зэв бура | ||
|- | |||
|Какая прелесть | |||
|Сьӧлӧм вӧрзьӧдан мичлун<br>Сьӧлӧм босьтчӧдан мичлун<br>Син ёран мичлун | |||
|- | |||
|Вы хорошо сделали | |||
|Ті бура вӧчынныд | |||
|- | |||
|Вы правилтно сделали | |||
|Ті стӧча вӧчынныд | |||
|- | |||
|Вы правильно сказали | |||
|Ті стӧча вӧчынныд | |||
|- | |||
|Это верно | |||
|Тайӧ | |||
|- | |- | ||
|Я не против | |Я не против | ||
Версия от 21:18, 23 октября 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Да | Но |
| Да, конечно | Дерт жӧ |
| Конечно | Дерт |
| Хорошо | Бур |
| Очень хорошо | Зэв бур |
| Прекрасно | Бура |
| Чудесно | Зэв лӧсьыда |
| Отлично | Зэв бура |
| Ладно | Лӧсялӧ |
| Молодец | |
| Великолепно | Зэв бура |
| Какая прелесть | Сьӧлӧм вӧрзьӧдан мичлун Сьӧлӧм босьтчӧдан мичлун Син ёран мичлун |
| Вы хорошо сделали | Ті бура вӧчынныд |
| Вы правилтно сделали | Ті стӧча вӧчынныд |
| Вы правильно сказали | Ті стӧча вӧчынныд |
| Это верно | Тайӧ |
| Я не против | Ме абу паныд |
| Я не возражаю | Ме ог паныд сувт |