Согласие (коми сёрнинебӧг): различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
Нет описания правки |
Нет описания правки |
||
| Строка 26: | Строка 26: | ||
|Не возражаю | |Не возражаю | ||
|Ог пыныд сувт | |Ог пыныд сувт | ||
|- | |||
|Я не против | |||
|Ме абу паныд | |||
|- | |- | ||
|Ладно | |Ладно | ||
Версия от 13:51, 3 октября 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Да | Да |
| Да, конечно | Да, дерт жӧ |
| Да, благодарю | Да, аттьӧала |
| Конечно | Дерт |
| Обязательно | Ӧкӧверт |
| Я согласен (-на) | Ме сӧглас |
| Мы согласны | Ми сӧгласӧсь |
| Не возражаю | Ог пыныд сувт |
| Я не против | Ме абу паныд |
| Ладно | Лӧсялӧ |
| Хорошо | Бур |
| Так. Так и есть. | Сідз. Сідз и эм. |
| С удовольствием! | Окотапырысь! |
| С величайшим удовольствием | Зэв нимкодьпырысь |
| Безусловно | Кыв шутӧг |
| Несомненно | Надейнӧя |
| По правде говоря | Збыль вылас шуны |
| Вы правы | Тіян ног |
| Ты прав (-а) | Тэ ног |
| Я уверен в этом | Ме тайӧс тӧда падъявтӧг |
| Можно (возможно) | Позьӧ |
| Это вполне возможно | Тайӧ вермас лоны |
| Совершенно верно | Дзик стӧч |
| Это правильно | Тайӧ стӧч |
| Прекрасно (очень хорошо)! | Зэв бур! |
| И я так думаю | Ме сідз жӧ мӧвпала Ме тшӧтш сідз чайта |