Удовлетворение, радость(коми сёрнинебӧг): различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
Люба Ми (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
Люба Ми (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
||
| Строка 33: | Строка 33: | ||
|Ме дзик дӧвӧлен<br>Меным лӧсьыд | |Ме дзик дӧвӧлен<br>Меным лӧсьыд | ||
|- | |- | ||
|Мне всё нравится | |Мне всё нравится | ||
| | |Меным ставыс кажитчӧ | ||
|- | |||
|Нам всё нравится | |||
|Миянлы ставыс кажитчӧ | |||
|- | |- | ||
|Хорошо, что так получилось | |Хорошо, что так получилось | ||
| Строка 42: | Строка 45: | ||
|Ог и вермы орӧдчины тайысь! | |Ог и вермы орӧдчины тайысь! | ||
|- | |- | ||
|Мне повезло | |Мне повезло | ||
|Меным усис шуд<br>Меным мойвиис | |Меным усис шуд<br>Меным мойвиис | ||
|- | |||
|Нам повезло | |||
|Миянлы усис шуд<br>Миянлы мойвиис | |||
|- | |||
|Я рад | |||
|Ме рад | |||
|- | |||
|Мы рады | |||
|Ми радӧсь | |||
|- | |||
|Я очень рад | |||
|Ме зэв рад | |||
|- | |||
|Мы очень рады | |||
|Ми зэв радӧсь | |||
|- | |- | ||
|Я рад | |Я очень рад, что... | ||
|Ме рад | |Ме зэв рад, мый... | ||
|- | |- | ||
| | |Мы очень рады, что... | ||
| | |Ми зэв радӧсь, мый... | ||
|- | |- | ||
|Я | |Я рад, что ты пришёл | ||
|Ме | |Ме рад, мый тэ локтін | ||
|- | |- | ||
| | |Мы рады, что ты пришёл | ||
| | |Ми радӧсь, мый тэ локтін | ||
|- | |- | ||
|Я был рад, узнав, что...<br>мы завтра пойдём в поход | |Я был рад, узнав, что...<br>мы завтра пойдём в поход | ||
| Строка 66: | Строка 84: | ||
|Ме лоа рад Тіянкӧд видзӧдлыны доклад | |Ме лоа рад Тіянкӧд видзӧдлыны доклад | ||
|- | |- | ||
|Я доволен | |Я доволен | ||
|Меным нимкодь<br>Меным лӧсьыд<br>Миянлы нимкодь<br> | |Меным нимкодь<br>Меным лӧсьыд | ||
|- | |||
|Мы довольны | |||
|Миянлы нимкодь<br>Миянлы лӧсьыд | |||
|- | |||
|Я очень доволен | |||
|Меным зэв нимкодь<br>Меным зэв лӧсьыд | |||
|- | |- | ||
| | |Мы очень довольны | ||
| | |Миянлы зэв нимкодь<br>Миянлы зэв лӧсьыд | ||
|} | |} | ||
Версия от 15:36, 9 января 2019
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Это хорошо | Тайӧ бур |
| Очень хорошо | Зэв бур |
| Это прекрасно | Зэв, зэв бур Сэтшӧм бур |
| Замечательно | Бур, бур Бурысь-бур |
| Идеально! | Вывті бура Зэв бура Ставыс сідз, кыдз коліс |
| Удивительно | Чуймӧдана |
| Чудесно! | Зэв бура! Сэтшӧм лӧсьыд! |
| Какая удача! | Мойвиис! |
| Именно это я и хотел | Дзик тайӧс ме и кӧсйи |
| Я полностью удовлетворён | Ме дзик дӧвӧлен Меным лӧсьыд |
| Мне всё нравится | Меным ставыс кажитчӧ |
| Нам всё нравится | Миянлы ставыс кажитчӧ |
| Хорошо, что так получилось | Бур, мый тадз лоис |
| Как интересно! | Ог и вермы орӧдчины тайысь! |
| Мне повезло | Меным усис шуд Меным мойвиис |
| Нам повезло | Миянлы усис шуд Миянлы мойвиис |
| Я рад | Ме рад |
| Мы рады | Ми радӧсь |
| Я очень рад | Ме зэв рад |
| Мы очень рады | Ми зэв радӧсь |
| Я очень рад, что... | Ме зэв рад, мый... |
| Мы очень рады, что... | Ми зэв радӧсь, мый... |
| Я рад, что ты пришёл | Ме рад, мый тэ локтін |
| Мы рады, что ты пришёл | Ми радӧсь, мый тэ локтін |
| Я был рад, узнав, что... мы завтра пойдём в поход |
Ме вӧлі рад, кор тӧдмалі, мый... ми аски мунам походӧ |
| Мы были рады, узнав, что... на следующей неделе нас приглашают на выставку картин |
Ми вӧлім радӧсь, кор тӧдмалім, мый... мӧд вежоннас миянӧс корӧны серпас выставка вылӧ |
| Я буду рад обсудить с Вами доклад | Ме лоа рад Тіянкӧд видзӧдлыны доклад |
| Я доволен | Меным нимкодь Меным лӧсьыд |
| Мы довольны | Миянлы нимкодь Миянлы лӧсьыд |
| Я очень доволен | Меным зэв нимкодь Меным зэв лӧсьыд |
| Мы очень довольны | Миянлы зэв нимкодь Миянлы зэв лӧсьыд |