Почта (коми сёрнинебӧг): различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
Нет описания правки |
Нет описания правки |
||
| Строка 77: | Строка 77: | ||
|Посмотрите, адрес написан правильно?<br>Правильно<br>Неправильно | |Посмотрите, адрес написан правильно?<br>Правильно<br>Неправильно | ||
|Видзӧдлӧй адресыс гижӧма стӧча?<br>Стӧча<br>Абу стӧча | |Видзӧдлӧй адресыс гижӧма стӧча?<br>Стӧча<br>Абу стӧча | ||
|- | |||
|Почта уйдёт сегодня же | |||
|Пошта мунас талун | |||
|- | |||
|У Вас есть почтовые открытки с видами Москвы? | |||
|Тіян эм пошта открыткаяс Москвалӧн серпасъясӧн? | |||
|- | |||
|Мне, пожалуйста, эти открытки | |||
|Меным, пӧжалуйста, тайӧ ӧткрыткаяссӧ | |||
|- | |||
|Благодарю, я их не возьму | |||
|Аттьӧала, ме найӧс ог босьт | |||
|- | |||
|В какое время доставляются республиканские газеты? | |||
|Кутшӧм кадӧ локтӧны республикаса газетъяс? | |||
|- | |||
|В три часа дня | |||
|Куим час лунӧ | |||
|- | |||
|Покажите мне, пожалуйста, последний номер журнала "Северная звезда" | |||
|Петкӧдлӧй меным, пӧжалуйста, "Войвыв кодзув" журналлӧн бӧръя номер | |||
|- | |||
|Я возьму его | |||
|Ме босьта сійӧс | |||
|- | |||
|Благодарю, этот номер у меня уже есть | |||
|Аттьӧала, тайӧ номерыс менам эм нин | |||
|- | |||
|Этого журнала у нас нет | |||
|Тайӧ журналыс миян абу | |||
|} | |} | ||
Версия от 20:31, 9 декабря 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Авиаконверт | Авиаконверт |
| Адрес | Оланінпас |
| Адресат | Пӧлучитысь |
| Бандероль... заказная простая ценная |
Бандероль... заказнӧй прӧстӧй урчитӧм дона |
| Бланк | Бланок |
| Денежный перевод | Сьӧм ыстӧм |
| Квитанция | Квитанция |
| Конверт | Конверт |
| Марка | Марка |
| Открытка... поздравительная почтовая |
Открытка... чолӧмалана пошта |
| Письмо... авиа заказное простое с уведомлением ценное |
Письмӧ... авиа заказнӧй прӧстӧй юӧртӧмӧн индӧм дона |
| Посылка | Ыстӧм Мӧдӧдӧм |
| Почтальон | Пошта новлӧдлысь Пошта разӧдысь |
| Почтамп | Почтамп |
| Почтовый ящик | Пошта куд |
| Где здесь ближайшая почта? | Кӧні тані матысса пошта? |
| Когда работает почта? | Кор уджалӧ пошта? |
| Со скольки работает почта? | Кымын чассянь уджалӧ пошта? |
| Мне нужно отправить... письмо денежный перевод бандероль |
Меным колӧ мӧдӧдны... письмӧ сьӧм вуджӧдӧм бандероль |
| Пожалуйста, дайте мне... две марки три конверта поздравительную открытку |
Пӧжалуйста, вайӧй меным... кык марка куим конверт чолӧмалана открытка |
| Мне нужно послать... телеграмму простую срочную международную |
Меным колӧ ыстыны... телеграмма прӧстӧй срочнӧй международнӧй |
| Мне хотелось бы отправить телеграмму | Ме бы кӧсйи мӧдӧдны телеграмма |
| Сколько я должен заплатить? | Кымын меным колӧ мынтыны? |
| Где выдаются почтовые отправления (письма, телеграммы)? В кассе №3, пожалуйста |
Кӧні сетсьӧны почтаса мöдöданторъясыс (письмöъяс, телеграммаъяс)? Коймӧд кассаын, пӧжалуйста |
| Посмотрите, адрес написан правильно? Правильно Неправильно |
Видзӧдлӧй адресыс гижӧма стӧча? Стӧча Абу стӧча |
| Почта уйдёт сегодня же | Пошта мунас талун |
| У Вас есть почтовые открытки с видами Москвы? | Тіян эм пошта открыткаяс Москвалӧн серпасъясӧн? |
| Мне, пожалуйста, эти открытки | Меным, пӧжалуйста, тайӧ ӧткрыткаяссӧ |
| Благодарю, я их не возьму | Аттьӧала, ме найӧс ог босьт |
| В какое время доставляются республиканские газеты? | Кутшӧм кадӧ локтӧны республикаса газетъяс? |
| В три часа дня | Куим час лунӧ |
| Покажите мне, пожалуйста, последний номер журнала "Северная звезда" | Петкӧдлӧй меным, пӧжалуйста, "Войвыв кодзув" журналлӧн бӧръя номер |
| Я возьму его | Ме босьта сійӧс |
| Благодарю, этот номер у меня уже есть | Аттьӧала, тайӧ номерыс менам эм нин |
| Этого журнала у нас нет | Тайӧ журналыс миян абу |