Согласие (коми сёрнинебӧг): различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
Нет описания правки |
Нет описания правки |
||
| Строка 4: | Строка 4: | ||
|- | |- | ||
|Да | |Да | ||
|Но | |Но<br>Да | ||
|- | |- | ||
|Да, конечно | |Да, конечно | ||
| Строка 23: | Строка 23: | ||
|Мы согласны | |Мы согласны | ||
|Ми сӧгласӧсь | |Ми сӧгласӧсь | ||
|- | |||
|Я с тобой согласен | |||
|Ме тэкӧд сӧглас | |||
|- | |||
|Я с вами согласен | |||
|Ме тіянкӧд сӧглас | |||
|- | |||
|Я с этим согласен | |||
|Ме такӧд ӧткывъя<br>Ме такӧд сӧглас | |||
|- | |||
|Я с этим согласна | |||
|Ме такӧд ӧткывъя<br>Ме такӧд сӧглас | |||
|- | |- | ||
|Не возражаю | |Не возражаю | ||
|Ог | |Ог паныд сувт | ||
|- | |- | ||
|Я не против | |Я не против | ||
| Строка 31: | Строка 43: | ||
|- | |- | ||
|Ладно | |Ладно | ||
|Лӧсялӧ | |Лӧсялӧ<br>Ладнӧ | ||
|- | |- | ||
|Хорошо | |Хорошо | ||
|Бур | |Бур | ||
|- | |- | ||
|Так | |Так | ||
| | |Сідз | ||
|- | |||
|Так и есть | |||
|Сідз и эм | |||
|- | |- | ||
|С удовольствием! | |С удовольствием! | ||
|Окотапырысь! | |Окотапырысь! | ||
|- | |- | ||
|С | |С большим удовольствием | ||
|Зэв нимкодьпырысь | |Зэв нимкодьпырысь | ||
|- | |- | ||
| Строка 55: | Строка 70: | ||
|- | |- | ||
|Вы правы | |Вы правы | ||
|Тіян ног | |Тіян ног<br>Ті правӧсь | ||
|- | |- | ||
|Ты прав (-а) | |Ты прав (-а) | ||
| Строка 79: | Строка 94: | ||
|- | |- | ||
|И я так думаю | |И я так думаю | ||
|Ме сідз жӧ мӧвпала | |Ме сідз жӧ мӧвпала | ||
|Я так же считаю | |||
|Ме тшӧтш сідз чайта | |||
|} | |} | ||
Версия от 18:26, 29 ноября 2016
| Рочӧн | Комиӧн | ||
|---|---|---|---|
| Да | Но Да | ||
| Да, конечно | Да, дерт | ||
| Да, благодарю | Да, аттьӧала | ||
| Конечно | Дерт | ||
| Обязательно | Быть | ||
| Я согласен (-на) | Ме сӧглас | ||
| Мы согласны | Ми сӧгласӧсь | ||
| Я с тобой согласен | Ме тэкӧд сӧглас | ||
| Я с вами согласен | Ме тіянкӧд сӧглас | ||
| Я с этим согласен | Ме такӧд ӧткывъя Ме такӧд сӧглас | ||
| Я с этим согласна | Ме такӧд ӧткывъя Ме такӧд сӧглас | ||
| Не возражаю | Ог паныд сувт | ||
| Я не против | Ме абу паныд | ||
| Ладно | Лӧсялӧ Ладнӧ | ||
| Хорошо | Бур | ||
| Так | Сідз | ||
| Так и есть | Сідз и эм | ||
| С удовольствием! | Окотапырысь! | ||
| С большим удовольствием | Зэв нимкодьпырысь | ||
| Безусловно | Кыв шутӧг | ||
| Несомненно | Надейнӧя Дерт Дерт жӧ Кыв шутӧг | ||
| По правде говоря | Збыль вылас шуны | ||
| Вы правы | Тіян ног Ті правӧсь | ||
| Ты прав (-а) | Тэ ног | ||
| Я уверен в этом | Ме тайӧс тӧда падъявтӧг | ||
| Можно (возможно) | Позьӧ | ||
| Это вполне возможно | Тайӧ вермас лоны | ||
| Совершенно верно | Дзик стӧч | ||
| Это правильно | Тайӧ стӧч | ||
| Прекрасно (очень хорошо)! | Зэв бур! | ||
| И я так думаю | Ме сідз жӧ мӧвпала | Я так же считаю | Ме тшӧтш сідз чайта |