Согласие (коми сёрнинебӧг): различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
Нет описания правки |
Нет описания правки |
||
| Строка 5: | Строка 5: | ||
|Да | |Да | ||
|Да | |Да | ||
|- | |||
|Да, конечно | |||
|Да, дерт жӧ | |||
|- | |||
|Да, благодарю | |||
|Да, аттьӧала | |||
|- | |||
|Конечно | |||
|Дерт | |||
|- | |||
|Обязательно | |||
|Ӧкӧверт | |||
|- | |- | ||
|Я согласен (-на) | |Я согласен (-на) | ||
| Строка 11: | Строка 23: | ||
|Мы согласны | |Мы согласны | ||
|Ми сӧгласӧсь | |Ми сӧгласӧсь | ||
|- | |||
|Не возражаю | |||
|Ог пыныд сувт | |||
|- | |||
|Ладно | |||
|Лӧсялӧ | |||
|- | |||
|Хорошо | |||
|Бур | |||
|- | |||
|Так. Так и есть. | |||
|Сідз. Сідз и эм. | |||
|- | |||
|С удовольствием! | |||
|Окотапырысь! | |||
|- | |||
|С величайшим удовольствием | |||
|Зэв нимкодьпырысь | |||
|- | |||
|Безусловно | |||
|Кыв шутӧг | |||
|- | |||
|Несомненно | |||
|Надейнӧя | |||
|- | |||
|По правде говоря | |||
|Збыль вылас шуны | |||
|- | |||
|Вы правы | |||
|Тіян ног | |||
|- | |||
|Ты прав (-а) | |||
|Тэ ног | |||
|- | |||
|Я уверен в этом | |||
|Ме тайӧс тӧда падъявтӧг | |||
|- | |- | ||
|Можно (возможно) | |Можно (возможно) | ||
|Позьӧ | |Позьӧ | ||
|- | |- | ||
| | |Это вполне возможно | ||
| | |Тайӧ вермас лоны | ||
|- | |- | ||
|Совершенно верно | |Совершенно верно | ||
|Дзик стӧч | |Дзик стӧч | ||
|- | |||
|Это правильно | |||
|Тайӧ стӧч | |||
|- | |- | ||
|Прекрасно (очень хорошо)! | |Прекрасно (очень хорошо)! | ||
| Строка 25: | Строка 76: | ||
|- | |- | ||
|И я так думаю | |И я так думаю | ||
|Ме сідз жӧ мӧвпала | |Ме сідз жӧ мӧвпала<br>Ме тшӧтш сідз чайта | ||
|} | |} | ||
Версия от 20:22, 30 сентября 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Да | Да |
| Да, конечно | Да, дерт жӧ |
| Да, благодарю | Да, аттьӧала |
| Конечно | Дерт |
| Обязательно | Ӧкӧверт |
| Я согласен (-на) | Ме сӧглас |
| Мы согласны | Ми сӧгласӧсь |
| Не возражаю | Ог пыныд сувт |
| Ладно | Лӧсялӧ |
| Хорошо | Бур |
| Так. Так и есть. | Сідз. Сідз и эм. |
| С удовольствием! | Окотапырысь! |
| С величайшим удовольствием | Зэв нимкодьпырысь |
| Безусловно | Кыв шутӧг |
| Несомненно | Надейнӧя |
| По правде говоря | Збыль вылас шуны |
| Вы правы | Тіян ног |
| Ты прав (-а) | Тэ ног |
| Я уверен в этом | Ме тайӧс тӧда падъявтӧг |
| Можно (возможно) | Позьӧ |
| Это вполне возможно | Тайӧ вермас лоны |
| Совершенно верно | Дзик стӧч |
| Это правильно | Тайӧ стӧч |
| Прекрасно (очень хорошо)! | Зэв бур! |
| И я так думаю | Ме сідз жӧ мӧвпала Ме тшӧтш сідз чайта |