Чолӧмалӧм (коми сёрнинебӧг): различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
Ӧньӧ Лав (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
Ӧньӧ Лав (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
||
| Строка 35: | Строка 35: | ||
|Приятно Вас видеть | |Приятно Вас видеть | ||
|Нимкодь Тіянӧс аддзыны | |Нимкодь Тіянӧс аддзыны | ||
|- | |||
|Как поживаете? | |||
|Кыдзи оланныд?<br>Оланныд-выланныд | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Версия от 16:30, 27 сентября 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Здравствуйте | Видза оланныд Оланныд-выланныд |
| Здравствуй | Видза олан Олан-вылан Видза (в ответ на приветствие) |
| Привет | Чолӧм |
| Доброе утро | Бур асыв |
| Добрый день | Бур лун |
| Добрый вечер | Бур рыт |
| Добро пожаловать | Видза корам |
| Рад тебя видеть | Рад тэнӧ аддзыны |
| Рад Вас видеть | Рад Тіянӧс аддзыны |
| Рады Вас видеть | Радӧсь Тіянӧс аддзыны |
| Приятно Вас видеть | Нимкодь Тіянӧс аддзыны |
| Как поживаете? | Кыдзи оланныд? Оланныд-выланныд |