Чолӧмалӧм (коми сёрнинебӧг): различия между версиями
Перейти к навигации
Перейти к поиску
Ӧньӧ Лав (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
Ӧньӧ Лав (обсуждение | вклад) Нет описания правки |
||
| Строка 24: | Строка 24: | ||
|Видза корам | |Видза корам | ||
|- | |- | ||
|Рады | |Рад тебя видеть | ||
| | |Рад тэнӧ аддзыны | ||
|- | |||
|Рад Вас видеть | |||
|Рад Тіянӧс аддзыны | |||
|- | |||
|Рады Вас видеть | |||
|Радӧсь Тіянӧс аддзыны | |||
|- | |||
|Приятно Вас видеть | |||
|Нимкодь Тіянӧс аддзыны | |||
|- | |||
|} | |} | ||
Версия от 16:22, 27 сентября 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Здравствуйте | Видза оланныд |
| Здравствуй | Видза олан |
| Привет | Чолӧм |
| Доброе утро | Бур асыв |
| Добрый день | Бур лун |
| Добрый вечер | Бур рыт |
| Добро пожаловать | Видза корам |
| Рад тебя видеть | Рад тэнӧ аддзыны |
| Рад Вас видеть | Рад Тіянӧс аддзыны |
| Рады Вас видеть | Радӧсь Тіянӧс аддзыны |
| Приятно Вас видеть | Нимкодь Тіянӧс аддзыны |